Jak se připravit na termín vašeho tetování nebo nového piercingu? V našem salónu CryptoCrew chceme, aby vaše zkušenost s tetováním nebo piercingem byla co nejlepší. Příprava na termín je důležitá pro bezproblémový průběh.

Před návštěvou salónu CryptoCrew

Než dorazíte na svůj termín, dobře si uvědomte, co vlastně po nás požadujete. Pokud jste těhotní nebo máte alergie na barvy, nejdříve situaci zvažte nebo nás kontaktujte a informujte se. Následující tipy vám pomohou zjistit, zda je ideální se k nám objednat.

Konzultace s tatérem nebo piercerem před termínem

Konzultace s tatérem v CryptoCrew

Nevíte si rady a nevíte, o jaký konkrétní piercing nebo tetování máte zájem? Neznáte svou anatomii a chcete se ujistit, že tento typ piercingu vám vyhovuje nebo že tetování, které jste si vymysleli, bude na vybraném místě vypadat dobře?

Před samotným termínem si ideálně domluvte konzultaci, kde se poradíte o designu, umístění a dalších důležitých informacích. Nabízíme 15 minut odborné konzultace zdarma. Před termínem piercingu vždy probereme vaši anatomii aplikovaného místa. Pokud vaše anatomie nevyhovuje, nabídneme vám jiné varianty.

Zdravotní stav a alergie

Ujistěte se, že jste v dobrém zdravotním stavu. Pokud máte alergie, zejména na kovy nebo barviva, informujte nás o tom předem. Pokud máte vrozené vady, jako jsou keloidní jizvy či jiné problémy, nebudeme vám moci tetování či piercing aplikovat.

To samé platí, pokud máte nemoci typu žloutenky, mononukleózy a dalších závažných onemocnění krve. U žen netetujeme a nepiercingujeme během těhotenství a následných 12 měsíců po porodu.


Příprava na tetování nebo piercing

Chcete se na svém termínu cítit komfortně a připraveni? Dodržujte všechny rady, abyste nekomplikovali průběh termínu sobě ani nám.

Hydratace a strava

Hydratace a zdravá strava před tetováním

Pijte dostatek vody a jezte vyváženou stravu několik dní před termínem. Den před tetováním nebo piercingem a v den samotného termínu se vyhněte konzumaci alkoholu, kofeinu a drog, které mohou ovlivnit vaši schopnost tolerovat bolest a prodloužit dobu hojení. Konzumace těchto látek, především alkoholu a kofeinu, může také zvýšit tlak a způsobit větší krvácení.

Pokud konzumujete kávu nebo často pijete coca-colu či silné čaje, vynechejte jejich konzumaci alespoň 24 hodin před termínem a v den termínu.

Oblečení a gumičky na vlasy

Oblečte si pohodlné oblečení, které snadno odkryje oblast, kde budeme chtít tetovat. Vyhněte se těsným nebo dráždivým materiálům. Ano, čtete správně. Sako a těsné oblečení nechte doma. U tetování se budete potit a těsné oblečení vám rozhodně nezajistí komfort.

Piercing je rychlejší akce, při které například u piercingu ucha nemůžeme aplikovat přes vlasy. Vezměte si s sebou gumičky na vlasy nebo sponky. U piercingu do pupíku si neberte vysoké a těsné kalhoty. U piercingu do bradavek nechte podprsenku doma nebo si ji vezměte s sebou, ale po termínu ji nebudete moci nasadit!

Hygiena a péče o pokožku

Před termínem důkladně očistěte oblast, kde budete mít tetování. Stejný postup použijeme i my ve studiu a před nanesením stencilu (obtisku tetování) použijeme jednorázovou žiletku. Stejný postup dodržujeme i u piercingu do bradavek, pupíku nebo obličejových piercingů do rtů (v propichovaném místě fousy mužů vadit budou). Vyhněte se používání krémů a parfémů na aplikovaném místě.

Nenanášíte na aplikované místo žádný make-up, pudr ani jiné věci. Před termínem vám důkladně vyčistíme a dezinfikujeme oblast, kde bude aplikace probíhat. Pokud nechcete odcházet s “rozbitým” make-upem nebo rozmazanou řasenkou, neaplikujte nic ze zmíněných věcí v den termínu.


Den vašeho termínu

Den D je tady! Všechny výše uvedené důležité faktory už znáte, a zde vám nabídneme pár posledních rad a tipů. Děkujeme, že je dodržíte.

Přijďte včas

Přijďte včas na svůj termín

Dorazte včas, abychom měli dostatek času na přípravu a konzultaci. Pokud se zpozdíte na termín svého tetování, tatér vám může tuto časovou ztrátu připočítat k celkové částce tetování, na které jste se domluvili.

Pokud přijdete pozdě na termín kontroly nebo nového piercingu, můžeme vám termín zrušit úplně. Nemůžeme upřednostnit váš piercing před objednaným klientem po vás, protože naše termíny navazují na sebe. V takovém případě budeme požadovat storno poplatek.

Přineste si občerstvení

Dobře se před termínem najíst. I když to může znít zvláštně, doporučujeme rychlé občerstvení nebo pořádný steak. Kalorie vám dodají sílu a připraví vás na termín.

Během tetování mějte u sebe vodu a malé občerstvení, zejména pokud se jedná o delší sezení. Vodu v karafě nabídneme i u nás a v ojedinělých případech můžeme při nevolnosti nabídnout hroznový cukr. Nejsme však gastro provozovna a nemůžeme poskytovat občerstvení.

Zůstaňte klidní a uvolnění

Zůstaňte klidní a uvolnění. Náš tým v CryptoCrew vás podpoří a zajistí, že se budete cítit pohodlně. Během tetování můžeme udělat pauzy, a v případě piercingu vás připravíme na zákrok. Celý proces aplikace jehlou trvá jen pár sekund.

Fyzická bolest je krátkodobá, proto se říká, že tetování a piercing jsou jako drogy a může na nich vzniknout závislost. Oproti fyzické bolesti je psychická bolest z rozchodů či jiných situací dlouhodobá a nepříjemná. Při pozitivním zážitku se klient může z dlouhodobého hlediska vracet na tetování a piercing opakovaně.


Po termínu: Péče o nové tetování nebo piercing

Jak pečovat o nové tetování nebo piercing jsme popsali v detailních článcích. Přečtěte si všechny naše články o tom, jak správně pečovat o své nové přírůstky, a vyhněte se tak nepříjemným komplikacím, které mohou nastat.

Péče o tetování

Jak se připravit na termín: Časté dotazy a odpovědi

Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, kontaktujte nás přes formulář nebo si objednejte bezplatnou konzultaci.

V den termínu přijďte na tetování jednotlivě nebo, v případě nezletilosti, se zákonným zástupcem. Kvůli kapacitním důvodům nebudeme moci usadit váš doprovod, pokud v den vašeho termínu bude zároveň probíhat tetování i piercing. V takovém případě máme omezené kapacity.

Pokud se vám zhorší stav a bude vám nevolno, náš personál je na tuto situaci připraven a trénován. Dodržíme všechny doporučované postupy a pokud to bude nezbytné, můžeme váš termín zcela zrušit nebo přesunout.

Pokud tato situace nastane, tatér nebo piercer vám tuto nepříjemnost kompenzuje. Hrajeme férově a náš tým udělá maximum pro to, aby se to nestalo. V takovém případě vás náš personál včas informuje, například v případě nemoci či jiných komplikací.

Náš tým je na tyto situace školený a celý postup připravíme tak, abyste tuto situaci na 100 % zvládli. Pokud strach přesto převládne, termín vám zrušíme. Kvůli blokaci termínu pro jiné klienty a našemu času budeme požadovat storno poplatek.